31.Aralık.2005 Cumartesi :: 16:06:13
resim bulunamadi Pek dizi izleyen bir adam değildim.Yeditepe İstanbul, Şapkadan Babam Çıktı gibi diziler izlemiştim vaktiyle. Çok güzel Trt dizileriydi, abidik gübidik düblajladan uzak, oyunculuk dersi veren dizilerdi. Çıkmaz artık pek bunlar gibi dizi derken Uğur Yücel geldi Alacakaranlık'la. Karşısındaki gubidik bir masal yüzünden rating savaşlarına yenik düşmüş ve bazı diğer nedenlerden dolayı yayından kaldırılmıştı. Bu sıralarda sinemalarda da yersiz bir komedi ve korku(!) filmi furyası esmişti. Hepsi birbirinden başarısız ama nedeni bilinmeyen bir şekilde çok da fazla gişe yapan filmlerdi. Sonra televizyonda zaplarken reklamlarda Yazı Tura'nın reklamını gördüm. O anda herşey değişmişti, izlediğim en güzel Türk yapımlarından bir tanesiydi ve yine nedeni bilinmeyen bir şekilde bu gişe yapamamıştı. Yine bekledik, bekledik ... Sonra Uğur Yücel yine belirdi ekranlarda. Hırsız Polis tanıtımlarında görünce "tamamdır" demiştim. Alacakaranlık'ın Tahir Kemal'i, Aksak olmuştu. Kömür siyahı saçları saymazsak pek de güzel olmuştu :) . Yanında çalışan bir hırsıza "imkansız" bir aşk besleyen, babasıyla sorunları olan bir adam. Sonra Mavi vardı, ailesinin geçimini Aksak'ın yanında hırsızlık yaparak sağlayan, Arıza bir abisi olan, aşk meşk olaylarına pek uzak bakan bir ablamız. Bir de Çınar var. Çocukları çok seven akademi mezunu bir polis. Ancak karısı çocuk istemiyor, bu da yetmezmiş gibi mahallenin bakkalıyla kırıştırıyordu. Olay Aksak, Mavi ve Çınar karakterleri arasında dönse de, Fulya abla, Komiser Selahattin ve Polis Teşkilatı, Arıza ve çocuklar ve Aksak'ın babası Dursun gibi her biri ayrı hikayeleri olan karakterler mevcut.
Lafı burdan sonra nasıl sona bağlarım diye düşünürken "İzleyin, izlettirin" diyerek sonlandırmaya karar verdim efem. Evet "İzleyin, izlettirin".
Dizinin Web Sitesi : http://www.hirsizpolis.net/
55364 kere okundu [#]

26.Kasım.2005 Cumartesi :: 12:40:09
resim bulunamadiSon dönem Türk sinamasının en güzel örneklerinden birisi Yazı Tura. Sinemada izledikten sonra bir kaç dakika kalkamamıştım koltuktan. Şeytan Rıdvan'la Hayalet Cevher'in umut dolu hayatının nasıl değiştiğini, hayatın hiçbir zaman dik gelmeyeceğini anlatan bir film. 1 seneden fazla oldu sinemaya gireli, fellik fellik CD'sini DVD'sini aramakta ancak bulamamaktaydık. Bu hafta içinde CD ve DVD çıktı.resim bulunamadi Filmin müzikleri de çok güzel. Erkan Oğur imzası taşımakta. Haddim değil ama müziklerden birisi fazlasıyla Rob Dougan'ın Nothing at All'undan esinlenmiş gibi geldi.
"Nothing at All" vs. "Yazı Tura"
Bence ziyadesiyle benzemekte, ha Rob abimiz'le Erkan abimiz ortak bir yerlerden esinlenmiştir veya bu anonim bir sample'dır ona diyecek bir lafım yok ancak baya bir benzerlik mevcut. Tekrar belirtmek isterim ki her iki insana da sonsuz saygım vardır.

5 yıl sonra gelen edit: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=chopin+prel%c3%bcd+no+4
55601 kere okundu [#]

29.Temmuz.2005 Cuma :: 19:23:53
Kafamı duvarlara vurmaktayım. Bunca senedir bu filmi neden izlememişim ben. Benicio del Toro hayranlığımız üçe beşe katlandı. Filmin sitesi de hoş : http://www.21-grams.com

Yeni hedefim "Amorres Peros",
59982 kere okundu [#]

11.Şubat.2005 Cuma :: 17:30:47
Son zamanlarda çok fazla uzak doğu filmi seyretmeye başladım;
A tale of two sisters, Hero, Azumi, House of flying daggers, Dolls, ve son olarak da Old boy .
Hero ve House of Flying Daggers eski krallıktaki suikast olaylarını anlatıyor. Azumi ise manga havasında hoş eğlencelik bir film. Diğer üç film ise arşive girmeye hak kazanmış başyapıtlar.
Old boy intikam; Dolls aşk ve A tale of two sisters da kardeş sevgisi bombardımanı yapan yapımlar. Üçü de izlenesi arşive alınası.

Bu üç filmin müzikleri de süperdi.
Oldboy'un müziklerinin bir kısmı sitesinden indirilebiliyor.

Adam olamadım bari sinema eleştirmeni olayım diye burada sinama eleştirileri de yapacam :)
52062 kere okundu [#]Konular
Opera {39}
Müzik {70}
Qt {12}
Ben {122}
Debian {26}
Sinema {24}
php/web {44}
Link {58}
KDE {7}

[Konular]


Takvim
<  Nisan 2023  >
PSÇPCCtPz
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Temalar
xmas
yesilozAskerEdition
yellos
yesiloz
uira
yesilozHtml5
darksight
greeny
opera
default
dx

Es Dost
Altan
Tuğrul
Selçuk
Timu
Mehmet
Ünal
Gökhan
Koray Taylan
Yaşar
Özgür
Orhan
Kemali
Ahmet
Emrah
Kıvanç
BilgiFrekans
Bünyamin
Bedava Site

Gez Gör Arpacık
Opera Türkiye
Uira
Ma"Cess"teleri


Projeler
Beedon
sozluQ
qPod
SourPHP
Ekşigator
Ekşigator-qt
Soccer Madness