Sinema Öyle Bir Keşiftir Ki ...
Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık oldugu önemi vermeliyiz. demiş Mustafa Kemal.
Pek severim sinemayı. Son zamanlarda aksattım buraları sinema babında. Gönül ister bi' kaç bi' şey karalansın değil mi :)
Bourne Serisi
Hafızasını kaybeden ajan Jason Bourne'un hikayesini anlatan kitap serisinin sinemaya aktırımıdır bu seri; Bourne Identity ile hatırlamaya başladın Jason abimizin başına gelenleri ufak ufak, Bourne Supremacy ile olay biraz daha karıştı, Bourne Ultimatum ile de yine denizi boyladı Jason abimiz. Bond serilerinden "tiskinen" bendenize güzel bir ajan atraksiyonu yaşatmıştır bu seri. Aynı zamanda deli gibi Krav Maga öğrenme isteği uyandırır bünyede.
Platoon
Full Metal Jacket havasında uzun süredir "lan denk gelse de izleyebilsem" filmleri arasında olan, anti-militarist film. Savaşın boktanlığını daha bir güzel anlatıyor. Kulaklarda Samuel Barber'in Adagio For Strings'i...
Beyza'nın Kadınları
Çoklu kişilik bozukluğunu anlatan pek güzel film. "Pek güzel" kısmı genelde Demet Evgar'ın oyunculuğuna gitse, içerde Tamer Karadağlı gibi bir garip oluşum da bulundursa güzel filmmiş. Keşke sinemada gidilseymişmiş.
Saw 4
Kont'un anısına gittik bugun bizim çocuklarla. Testere "öldük diye oyun bitti mi sandınız olm, ahanda yeni başlıyor oyun" diyor filmde. Otopsi ve geliştirilmiş işkence sahneleri falan filan.
İşte böyle...

29.Ekim.2007 Pazartesi :: 20:56:52   58530 kere okundu

Konular
Ben {122}
Sinema {24}
php/web {44}
Link {58}
Debian {26}
Opera {39}
Müzik {70}
KDE {7}
Qt {12}

[Konular]


Takvim
<  Temmuz 2024  >
PSÇPCCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Temalar
dx
darksight
yesilozAskerEdition
yellos
uira
default
opera
greeny
xmas
yesiloz
yesilozHtml5

Es Dost
Altan
Tuğrul
Selçuk
Timu
Mehmet
Ünal
Gökhan
Koray Taylan
Yaşar
Özgür
Orhan
Kemali
Ahmet
Emrah
Kıvanç
BilgiFrekans
Bünyamin
Bedava Site

Gez Gör Arpacık
Opera Türkiye
Uira
Ma"Cess"teleri


Projeler
Beedon
sozluQ
qPod
SourPHP
Ekşigator
Ekşigator-qt
Soccer Madness