15.Nisan.2007 Pazar :: 11:52:24
resim bulunamadiBilgi Üniversitesi ve IBM iş birliğiyle kurululan İleri Araştırlamalar Merkezi ücretsiz GNU/Linux eğitimleriyle bizlere merhaba demiş. Eğitimlerde, en meşhur Linux sertifikalarından olan Linux Professional Institute belgeleri işlenecekmiş.
Pek güzel, pek sevimli bir haber değil mi?
Bu derslere katılmak içinse yapmanız gereken tek şey ücretsiz kayıt yaptırmak.
40058 kere okundu [#]

09.Nisan.2007 Pazartesi :: 07:29:15
resim bulunamadiTüm zamanların en güzel GNU/Linux dağıtımı Debian'ın 4.0 sürümü duyurulmuş. Bundan yaklaşık 3-4 sene önce Linux dünyasına Redhat 7.2 ile adım attığımda, Debian kullanan insanların Redhat'e "öö, kaka" tavırlarının nedenini anlamazdım. Ne biliyim, paket kurarken her dağıtımda bağımlıkıkları elimle bulup indireceğimi, her Linux dağıtımının özgür olduğunu düşünürdüm. Sonra Debian'la tanıştım, apt'ye aşık oldum, Debian felsefesinin hastası oldum.
Sonra Ubuntu/Kubuntu geldi. Pek KDE'ci olan ben, kurmuştum Kubuntu'yu. İlk başlarda her şey güzeldi. Bu güzellikte altta Debian olmasının etkisi büyüktü tabii. Sonra olan oldu, Kubuntu güncellemeleri çıktı, indirelim dedik paket hataları bizi Turist Ömer selamıyla karşıladı. Debian'ın sid'i bile en az diğer dağıtımlar kadar kararlıdır dedik ve kurduk yeniden Debian'ımızı. Şimdi burdan sonra lafı nasıl bağlasam diye düşünürken "seviyoruz seni Debian" diyerek bitirmeye karar verdim.
45285 kere okundu [#]

06.Nisan.2007 Cuma :: 12:30:53
resim bulunamadiSüper olay : Server2Go. Kısacası CD'de, iPod'da flan da çalışabilen PHP 5.x destekli Apache (haliyle SqLite) ve Mysql 4.x. Ne işe mi yarıyor? Hazırladığınız dinamik web sayfalarını CD'ye yazıp interaktif CD olarak müşterilerinize verebiliyorsunuz, projelerinizi sunabiliyorsunuz.
43763 kere okundu [#]

06.Nisan.2007 Cuma :: 12:28:25
resim bulunamadiBu Salı ve Çarşamba akşamları Mustafa Kemal Kültür Merkezi, Prag Senfoni Orkestrası'nı ağırladı. Şirket canlı yayın ekibi olarak görev alınca ben de Salı akşamı ekibe fasulyeden katılarak, bu muhteşem şovu izleme şansını buldum. Antonin Dvorak'ın Yeni Dünya Senfonisini, özellikle Allergo Con Fuocu'yu canlı dinlemek süper bir duyguydu.
47510 kere okundu [#]

01.Nisan.2007 Pazar :: 12:20:39
resim bulunamadi Efendim Darwin haklıymış. Hepimiz olmasa da ben maymundan gelmişim efem :)
Tahminen orta okul 1. sınıf ve kuvvetle muhtemel tenefüste oyanan basketbolun ardından sınıfa gelinmiş ve sınıfta her sene yapılan olağan fotoğraf çekme seramonisine katılınmış. Şaftı kaymışlığıyla dikkat çeken hırkaya 5cm yarıçaplı gözlükler de eklenince muhteşem bir tablo ortaya çıkmış efendimmühehehepühehe.
47462 kere okundu [#]

31.Mart.2007 Cumartesi :: 15:58:53
Mazlumun ve php programcısının dostu Sijiero kod adlı Bünyamin, WeBekçi'yi duyurmuş.
Pek yardım edemedim yoğunluğumdan dolayı ama bari böyle destek olalım ketoya :)
50778 kere okundu [#]

26.Mart.2007 Pazartesi :: 08:41:05
Ekranların tek gerçek zamanlı dizisi 24'de bu haf.. Dur olmadı. 24 olduk efendim geçen Cuma. 23 en güzel yılım oldu, neler mi oldu 23'de ?
* Üniversite bitti
* Vallahi bitti lan
* Olm universite bitti lan, yihhuuu
* Sonra düşündüğümden çok daha cesur olduğumu öğrendim. Kendim olabilmenin ne güzel bi'şey olduğunu öğrendim.
* Olm okul bitti lan var mı böyle güzel bi'şey.
* Istanbul'lara geldim. İş buldum, kendi paramı kazandım/harcadım.
* Ve okul bittiiiiiğğğ :)

İşte böyle bir yaşdı 23.Lan yoksa 26 mıydı?
40143 kere okundu [#]

17.Mart.2007 Cumartesi :: 10:06:06
Geçen Salı hem diploma onayı, hem bizim Özgür'ü usta birliğine göndermek için Ankara'ya gittim. Orda bizim Oso'yu aradım "müsaitsen 5 dakika göreyim lan seni" dedim, bu izin almış gelmiş :) Sağolsun Anıtkabir'i gezdirdi bana. Pek güzel bir yermiş efendim Anıtkabir. Ata'yı ziyaret ettikten sonra Opera Türkiye'nin en çalışkan iki ismi olan Kaya ve Buğra ile tanıştık. Çoooook meşhur(!) AOÇ dondurması yedik, Alanya'nın Murat Dondurma'sının önünde bir kez daha saygıyla eğildik ve geri döndük. Bu da böyle bi' anımdı işte.
44660 kere okundu [#]

09.Mart.2007 Cuma :: 18:49:31
resim bulunamadiHaberlerde dinliyordum işte Forbes dünyanın en zenginlerini açıklamışmış, işte bunda 27 tane Türk varmış, Kuzek Kıbıs'tan da varmış flan neyse geçti. Sonra Orhan (also known as KONT) aradı, o KKTC'den olan elemanın bizim Suat olduğunu söyledi. Ağzımdan çok garip laflar çıktı o zaman.
Suat Günsel: Yakın Doğu Universitesi kurucu rektörü.
Diyordum efendim bu adamın ofisinde bir yerlerde bir amblem görmüştük arkadaşla, bi yerden bunun işte böyle bir para birliğini (yahudi(?)) simgeleyen bir şey olduğunu öğrenmiştik ve bunun için 1 milyar dolarlık mal varlığı gerektiğini öğrenmiştik. Bunu arkadaşlara anlatınca "mühehe, Suat kim 1 milyar dolar kim lan, müheheh" diye gülmüşlerdi kıçlarıyla.
Onlara şu adresi gönderip http://www.forbes.com/lists/2007/10/07billionaires_Suat-Gunsel_8LMM.html dünyanın en zengin 891. kişisini sunuyorum efendim.
O sahip olduğu 1.1 milyar doların 5000$'ını benden yaklaşık 24000$'ını da bizim Ahmet'den aldı bu. Bu da böyle bir anımdır işte.
42559 kere okundu [#]

09.Mart.2007 Cuma :: 16:31:23
11 Mart Pazar günü saat 18:30 da Opera Cep telefonu ekibinden İsmail Pazarbaşı ve Opera Masaüstü ekibinden Arjan van Leeuwen ve belki Opera çekirdek ekipten Stanislav Jordanov, irc.opera.com sunucusundaki #opera-tr kanalında olacakmış. Benden söylemesi...
49933 kere okundu [#]

07.Mart.2007 Çarşamba :: 16:19:55
resim bulunamadi"Ben bir dizi çeksem/yazsam nasıl bi'şey olurdu?" diye düşünüyordum, Heroes gibi olurdu.
Pek süper bir dizi efendim.
E tabi herkes KDE kullanınca daha bir güzel olmakta dizi.
http://files.myopera.com/YuXeL/blog/heroesKde1.jpg
http://files.myopera.com/YuXeL/blog/heroesKde2.jpg
http://files.myopera.com/YuXeL/blog/heroesKde3.jpg
http://files.myopera.com/YuXeL/blog/heroesKde4.jpg
http://files.myopera.com/YuXeL/blog/heroesKde5.jpg
45113 kere okundu [#]

04.Mart.2007 Pazar :: 21:24:16
Ufaktan web programlama ile ilgilenip, yazdığı kodun tüm tarayıcılarda düzgün gözükmesini sağlamaya çalışan kişiler, Internet Explorer'ın CSS min-height ve min-width komutlarını anlamaMA konusundaki ısrarlarını bilirler.
Bu dert nasıl olur da çözülür derken aşağıdaki linki buldum pek sevindim, çılgın attım.
http://www.cftopper.com/index.cfm?page=blog&blogId=1&blogpostid=82

falanFilan {
  min-height:500px;
  height:auto !important;
  height:500px;
}

42600 kere okundu [#]

01.Mart.2007 Perşembe :: 10:22:32
Son zamanların en güzel olaylarından birisine imza attı yine Opera.
http://www.opera-tr.com/?module=news&action=show_id&id=64
51293 kere okundu [#]

25.Şubat.2007 Pazar :: 10:38:13
resim bulunamadi"(Takesi Kitano + Tarantino + Takashi Miike) / 3 = Onur Ünlü" diyebilir miyiz? Belki deriz. Efendim Polis'i izledim dün. İzlediğim en güzel Türk filmleri sıralamamda üst sıralara yerleşti. Bunda yukarda saydığım yönetmenlerden izler bulunmasının yanı sıra "bir gün film çekersem kullanacağım şarkılar" arasında bulunan Handel'in Sarabande'ini de filmde işitince pek bi' hoş duygulara kapıldım. Ayrıca filmin fragmanında da duyulan şarkıya 10 üzerinden 10 veriyorum efendim.
Son zamanlardaki gençlik filmi furyası, asker ocağında komedi furyası, hababam sınıfı furyası beni Türk sineması için korkutur olmuştu. Ama ne güzel ki arada böyle güzel yapımlar da görüyoruz.
Filme gitmeden önce, hiçbir zaman ısınamadığım Haluk Bilginer önyargısı ile gitmiştim filme. Her daim Uğur Yücel'i beyaz perde önünde 10 gömlek daha üstün görürüm, tiyatrodaki performansın ayrıdır. Zaten her daim tiyatroda bir yapmacıklık hissederim ben. Yani tamam olması gereken odur ama yapmacıktır işte. Beyazperde her zaman daha gerçekçi olabilir. Bu yüzdendir ki Haluk Bilginer'i pek sevmem, yapmacık bulurum efem. "En iyi oyuncu oynamayandır" gibi bir laf vardır pek severim.
Film süper diyor, son sahnedeki canlı bomba Musa Rami'nin o masadan kalktıktan sonra neler yaptığını düşünerek bu satırlarama da son verirken "bunlar beyazperdelerde görmek istediğimiz hareketler" diyerek bu sefer gerçekten son veriyorum.
44876 kere okundu [#]

21.Şubat.2007 Çarşamba :: 08:38:44
Efendim, pek bi' güleriz biz İbo Şov'a. İbo'nun muhtemelen uçakta duyduğu "welcome aboard" lafını "iz kant iz dı bort" diye telaffuz etmesi blog'umun üst tarafına da yansımıştır. E tabi bununla bitmez İbo şov, "leydiiğz en centılmını","yesını","yedi beni evlağğğdıığğm","van tu tiri forooo","du yu ansteeeğğn","moment" gibi laflarıyla biz müridlerini güldürür her daim. Şimdi ise yeni albümündeki 14. şarkı (Ağrı Dağın Eteği Remix)'de buna benzer bir çalışma yapmış çok güldüm. Bu çalışmadan beni haberdar eden sensei Sertan'a da hörmetlerimizi iletirken, "kop evladıığm", "ver gazıı" diyerek bitiriyor, ya da bitirmeden önce bu parçayı dinlemenizi ve "kop kop kop" nidaları atmanızı temenni ediyorum.
Yours sincerely : yuxel
51970 kere okundu [#]

19.Şubat.2007 Pazartesi :: 13:02:45
Bu hafta sonu, yine Kont'un emri ile taaaa Tuzla'lardan kalkıp gelen Altan (also known as Yandaşçı) bizi teknesinde ağırladı. O günün akşamı eski counter-strike günlerinin hatrına Kont'u bıçaklama gafletinde bulundum. Yenilen Kont counter'a doymaz misali, ertesi gün yine bir "kantır" düzenledik. Kont'un artıklarıyla beslenen yandaşcısı, beni bıçaklamak suretiyle intikam aldı.
Sonra Kont şehr-i Istanbul'u terk etti.
48340 kere okundu [#]

15.Şubat.2007 Perşembe :: 12:07:29
Evet evet, "O" geldi, Kont şehr-i İstanbul'u şereflendirdi bu hafta. Kont'un emri ile gelen (öteki) Osman, Mükerrem ve eski yandaşcısı Altan da Kont'un hizmetinde idi. İstanbul'da olan (yuxel) Osman, Arıkan ve Ertuş da Kont'u bu gezisinde yalnız bırakmadı. Kont gezdi tozdu, Ali Sami Yen'i de şereflendirdi, Cimbom Kont'un da gazı ile Vestel Manisa'ya 4 attı. Gezi fotoğrafları
47070 kere okundu [#]

14.Şubat.2007 Çarşamba :: 13:06:33
Şimdi blog bu sabah çok güldüm he. Hani benim geri zekalı bi' kardeşim var ya, lan olm o seni bile kıskanmış lan :) Bak bak bana ne yazmış msn'den, püeheh lan çok gomik ha :)

Devamı
46567 kere okundu [#]

12.Şubat.2007 Pazartesi :: 14:45:27
Dün caaağğnım blog'um 2 yaşına bastı abileri ablaları. Kendisine özel bir pasta yapacam bi' ara diyor ve kendisine Kuşum Aydın'dan "mutlu yıllar sana" şarkısını armağan ediyorum.
45136 kere okundu [#]

07.Şubat.2007 Çarşamba :: 12:57:09
Şimdi efendim bilen bilir, pek severim Yeditepe İstanbul'u. Yakın zaman önce bir sözlük yazarının# da yardımıyla bölümleri indirdik. Müzikleri de pek güzeldir bu dizinin. Dizileri edinen bendeniz bunu fırsat bilip, Audacity'nin de gücüyle dizinin Ali'sinin şarkısını kesip biçip siteme koydum.
Buyrun efem : http://sonsuzdongu.com/dosyalar/yeditepeistanbul-ali.mp3
Bir de youtube'a şöyle bir şeyler salladım : http://www.youtube.com/watch?v=cfd0QQtOvk0
45052 kere okundu [#]


Konular
Opera {39}
Müzik {70}
Qt {12}
Ben {122}
Debian {26}
Sinema {24}
php/web {44}
Link {58}
KDE {7}

[Konular]


Takvim
<  Kasım 2021  >
PSÇPCCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Temalar
xmas
yesilozAskerEdition
yellos
yesiloz
uira
yesilozHtml5
darksight
greeny
opera
default
dx

Es Dost
Altan
Tuğrul
Selçuk
Timu
Mehmet
Ünal
Gökhan
Koray Taylan
Yaşar
Özgür
Orhan
Kemali
Ahmet
Emrah
Kıvanç
BilgiFrekans
Bünyamin
Bedava Site

Gez Gör Arpacık
Opera Türkiye
Uira
Ma"Cess"teleri


Projeler
Beedon
sozluQ
qPod
SourPHP
Ekşigator
Ekşigator-qt
Soccer Madness