03.Şubat.2007 Cumartesi :: 18:22:22
iPod sahiplerinin en büyük sorunudur belki de iTunes. Bir bilgisayarda senkronize edersiniz iPod'unuzu her şey güzeldir. Ama arkadaşınızın bilgisayarındaki şarkıyı iTunes kurup yüklemeye kalkarsanız "hm, ama senin iPod'undaki parçalar bu yeni bilgisayarda yok kiiiii, ben bunları silerim, silerim, silerim" diyip tüm şarkılarınızı silebilir, bunu aynı şekilde Linux'unuzdan amarok veya başka iPod senkronize araçlarıyla yüklediğiniz şarkılarınızı iTunes ile açmak istediğinizde listenizin yine boş olduğunu görürsünüz.
Şimdi nispeten bunu ortadan kaldıran bir şey bulup iTunes'u bilgisayarımdan kaldırdım : YamiPod. Linux, Windows ve Mac sistemlerde de çalışabilmekte olan bu uygulamamızı pek sevdik, bağrımıza bastık. Ufak tefek bir iki sorunu olsa da (gösterdiği liste ile oynatmıyor şarkıları) pek sevdik pek beğendik. Takdir ediyoruz kendisini ve Alihan&Ajdar ikilisine mikrofonlarımızı uzatıyoruz.
60126 kere okundu [#]

03.Şubat.2007 Cumartesi :: 16:27:19
Televizyonlarımızda doğal olarak, içki&sigara türü reklamlar göremiyoruz, bu tip reklamları ancak beyaz perde önünde beklerken görebiliyoruz. Son zamanlarda Bacardi Mojito reklamındaki şarkıyı pek fazlaca dinliyorum. Youtube yorumlarından da anlaşılabileceği gibi Limewire ve türlü paylaşım ortamında "Bacardi Mojito" araması ile parça indirilebilmekte. Dıp dıp dıp dıp dıp dıp dıdıdııp diyerek tempo tutarak bu girdimi de sonlandırıyorum.
62414 kere okundu [#]

03.Şubat.2007 Cumartesi :: 16:24:30
resim bulunamadiŞu sıralar baya bir film izledim. Şöyle başlayalım
Son Osmanlı, Yandım Ali
Efendim, Kenan İmirzalıoğlu'nun son zamanların en kıymetli oyuncularından biri olduğunu Alacakaranlık'tan ve Yazı Tura'dan beridir savunan bir adamdım ki Kenan abimiz bizi yanıltmadı. Uğur Yücel ile aynı ortamın havasını soluduğu anlaşılan Kenan abimiz, son zamanların Ayhan Işık'ı, Kadir İnanır'ı oldu bir yerde. Filme gelince, uzun süredir izlediğim en başarılı Türk filimlerinden birisiydi. Gidilmeli görülmeli o zamanlarda vatan topraklarında talim yapan düşmanlar akıllara getirilmeli, düşünülmeli.

resim bulunamadi Maskeli Beşler IRAK
Evet evet, buna da gittim, valla gittim. Ofisten arkadaşla sinemaya gittik Taksim'e. Bir baktık 10 salondan 3'ünde bu film, 2'sinde "Emret Komutanım Şah Mat" vardı. Geriye kalan 5 salonda 4'ünde de daha önceden izlediğim filimler vardı. "Seç birini girelim" dedim arkadaşa bunu seçti. Umarım düşündüğüm kadar kötü değildir derken, düşündüğümden de kötü olduğunu anladım. Ancak anlamadığım bir şey vardı, bulunduğum salon (ve tahminimce diğer iki salon da) ağzına kadar doluydu. Üstelik benim hiç gülmediğim espirilerde sinema kahkaya boğuluyordu. "Lan galiba bende sorun var" diye düşünürken bu filmi de bitirdik. Aman gitmeyin, ben ettim siz etmeyin diyerek bu film hakkındaki görüşlerimi de sonlandırıyorum.
resim bulunamadiNeşeli Ayaklar
Pek neşeli eğlencelik bir film, iğrenç sesli imparator penguen Mambo'nun hikayesini anlatan, pek güzel animasyon. Ama animasyon demişken şu sıralar daha güzel bir şey izledim.
resim bulunamadiOver The Hedge
Ormanlarının üzerine binalar yapılan hayvanların pek eğlenceli hikayesi. Süper grafikler, süper espiriler, eğlenceli diyaloglar= güzel film diyor ve bu film için de girdilerimi sonlandırırken sincaba tekrardan gülüyorum :)
resim bulunamadiKöstebek
Herkes çok övüyordu bu filmi, "gidelim bakalım vardır bi' hikmet, gidelim Gaffur" dedik gittik, ama pek tat alamadık kanımca. Herkesin köstebek olduğu bir dünyayı anlatıyor. Pek sevmediğim Leonardo Di Caprio ise son derece iyi bir oyunculuk çıkarmış, takdir ettim, alkışladım, blog'umda yer verdim. 10 üzerinden 4 ile VCD'de izlenecek filmler kategorisine ekledim kendisini.
resim bulunamadiDönüş
Afişine bakılıp alınacak bir film Volver (Dönüş). Pek güzel bir film diyemeyeceğim ama Penelope Cruz çok güzel diyorum ve bu film hakkındaki görüşlerimi de sonlandırıyorum.
resim bulunamadi Oldboy
İzlediğim günden beri (yaklaşık 2 senedir) her filmden bir Oldboy bekledim, boşuna beklediğimi bile bile... Sonunda Oldboy'un hayatımda izlediğim en güzel film olduğuna karar verdim. Evet kendimce ağır bir karar oldu ama oldu. Bu kararda zorlu yollardan geçti Oldboy, karşısında The Godfather olsun, Matrix olsun, Fight Club olsun, Memento olsun, V for Vendetta olsun bir sürü rakibi vardı nazarımda. Ama tam olarak karar veremediğim bir şey Oldboy'u bu noktaya yükseltti. Buradan artık çoğu filmden haz alamamamı sağlayan Oldboy'a da tekrardan hörmetlerimi sunuyorum.
60254 kere okundu [#]

29.Ocak.2007 Pazartesi :: 18:42:19
Bir hareketli gif yapmam gerekti, Gimp bu işi yapar ama nasil yapar derken birkaç belgeden sonra birşeyler öğrendim. Öğrendiğimi de nacizane bilgilerimle belgeler bölümüne ekledim. Gimp ile Hareketli (animated) Gif belgesine buradan ulaşabilirsiniz
62642 kere okundu [#]

18.Ocak.2007 Perşembe :: 08:30:31
Hava ne güzel değil mi? Değil kardeşim, bu mevsimde böyle hava olmaz. Ocağın ortasındayız ve bırakın karı doğru düzgün yağmur yağmadı. Çiftçiler eğer kısa bir süre içinde yağmur yağmazsa çok zor bir dönem geçirecek. Ve tabi çiftçilerin bu zor dönemi, 1ylt'lik meyvanın bize 10ytl olarak dönmesiyle bizi de zor dönemlere sürükleyecek. Kuraklık dedikleri bu olsa gerek, korkuyorum pirim.
56793 kere okundu [#]

17.Ocak.2007 Çarşamba :: 15:57:17
Yandı yandı, Yakın Doğu yandı.
8. yurt, (galiba can kaybı vermeden) alev alev yanmış.
http://www.youtube.com/watch?v=Hb9xRZ9gi8c
http://www.youtube.com/watch?v=pI1qlH5G1Ew
59768 kere okundu [#]

15.Ocak.2007 Pazartesi :: 12:46:14
resim bulunamadi Toplandık arkadaşlarla sinemaya gidelim dedik haftasonu. İzlenebilecek filmler arasında pek bir film yoktu bizce. Yani Deja Vu'yu Maskeli Beşler IRAK'a tercihimiz pek zor olmadı.
Ancak film olmamış pirim. "Uydudan aldığımız ısı bildirilmerlini canlandırmaya çeviriyoruz" gibi bir replikten sonra Kıbrıs şivesiyle "yoh boh" dedim içimden. Amcam hatun bokuna zamanda geri flan gidiyor falan filan.
Cevahir'de sinema giriş kişi başı 12 lira, 3 kişi ise 3x12 = 36 lira. Bir ara keşke Tahtakale'den alıp evde izleseydik dedik filme.
Velhasıl, kendisini VCD'de izlenecek filmler kategorimize ekliyoruz.
57253 kere okundu [#]

15.Ocak.2007 Pazartesi :: 12:41:53
Corner Of The Earth ile sevmiştim, Jamiroguai'ı. Yeni singleları Runaway pek şugar olmuş.
71137 kere okundu [#]

11.Ocak.2007 Perşembe :: 14:58:35
resim bulunamadi"Bakmıyorsunuz, çünkü gerçeği bilmek istemiyorsunuz." demiş şair.
Bizim Ahmet sayesinde pek güzel bir film izledik Adana'da. Christian Bale ve Huge Jackman abilerimizin üstün performansına bir de kraliçemiz Scarlett Johansson'ın güzelliği eklenince, filmin konusu da pek güzel olunca dadından yinmez bir film oluyor.
57039 kere okundu [#]

09.Ocak.2007 Salı :: 20:08:02
Apple uzun süredir beklenilen iPhone'u duyurmuş.
72626 kere okundu [#]

05.Ocak.2007 Cuma :: 16:14:15
W3 standartlarına uygun bir şeyler yazıyorsunuz. Yeri geliyor sitenize bir flash nesnesi eklemeniz gerekiyor. Ancak Macromedia Flash'ın publish'i geçerli bir html/xhtml kodu döndürmüyor.
Bunun için şöyle bir kod ekleyebilirsiniz.

<!--[if !IE]> -->
    <object type="application/x-shockwave-flash" data="banner.swf" width="468" height="60">
    <!-- <![endif]-->

    <!--[if IE]>
    <object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="468" height="60"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/
shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0">
        <param name="movie" value="banner.swf" />
    <!-->
        <param name="loop" value="true" />
        <param name="menu" value="false" />
    </object>
    <!-- <![endif]-->

57607 kere okundu [#]

05.Ocak.2007 Cuma :: 15:23:09
Bayramı fırsat bilen yuxel, önce Alanya'ya, akabinde de Adana'nın Kozan "köyü"ne yola çıkar. Ve olaylar gelişir :)
55703 kere okundu [#]

29.Aralık.2006 Cuma :: 18:58:01
resim bulunamadiGeldi geldi, sonunda yeni nesil iPod shuffle Türkiye'ye de geldi. Hemen koşar adımlarla gittim aldım. Yine pek şugar, yine pek hoş. Umarım bunu da çamaşır makinesi kurbanı etmem.
59737 kere okundu [#]

27.Aralık.2006 Çarşamba :: 21:14:38
İşte ilk beryl videom.
http://www.youtube.com/watch?v=xr3wLz_vqxw
62277 kere okundu [#]

25.Aralık.2006 Pazartesi :: 17:53:43
Modern seyyah Kont'dan sonra ben de gezgin oldum kendimce. Bu hafta sonu Uludağ'daydık. Uludağ'ın internet sitesi, www.uludag.tv için görüşmeler yaptık, gezdik tozduk ama kayamadık. Pek kar yağmadı Uludağ'a bu sene. Akşam Turkcell -40 C Partisindeydik, çekimler yaptık.
Pazar günü de İskender kebap aslında nasıl bi'şeymiş onu öğrendik. Ve geri geldik. Ahanda albüm
58100 kere okundu [#]

25.Aralık.2006 Pazartesi :: 11:55:41
resim bulunamadi Ne güzel şeymiş Beryl. Bir anda önünde saygıyla eğildiğiniz MacOs bile unutulabiliyor.
Daha kararlı hale geldiğinde dadından yinmeyecek bu beryl.
www.sonsuzdongu.com/ss
64595 kere okundu [#]

12.Aralık.2006 Salı :: 11:13:18
Çiftçinin ve bilgisayar mühendisinin dostu, gönül adamı, Kont'un isim babası, selvi boylu al yazmalı, sensei Sertan'ın yeni "indir olm süper"i.
Zeynep Casalini tüm sevenler ve "O kendini biliyor" için söylüyor ...

Dokunma Bana

Sen varken gücüm olurdu
Zaman akmadan dururdu, hatırlasana!
Hani aşk seni yormuştu
Yolun sonuna koymuştu, dokunma bana

Şimdi eskiye döner mi?
Dönse de buna değer mi, cevaplasana
İnsan aynen durur mu?
Ayrılık kolay oyun mu , dokunma bana

Artık ben vazgeçtim
Yalnızlığı seçtim
Her şey bitti anlasana
Dokunma bana, dokunma bana
57446 kere okundu [#]

06.Aralık.2006 Çarşamba :: 12:27:24
Eeeey Kazım Kanat, pardon pardon, eeeey Noel Baba. Şunun şurasında 23-24 gün sonra buralara gelecekmişsin. Bak gelirsen neler ister bu deli yürek.
resim bulunamadi
Ipod Shuffle
Olm deliler gibi lazim lan, he bak yaz bunu bi kenara.
resim bulunamadi
MacBook Pro
Olm var ya, olsa tam süper olur he, varsa fazladan kap gel :)
resim bulunamadi
Pes 6
Şöyle deliler gibi Pes oynayabileceğim bir televizyon, ve tabi televizyonu içine koyabilecek ufak bir ev.
resim bulunamadi
$$$$
E tabi bunların hepsini bana getirdiğinde sana borçlu kalmak istemem, yanında bir hayli de para getirirsen sana bunların karşılığındaki borçlarımı da ödeyebilirim. Hadi tamam görüşürüz sonra, hadi iyi bak kendine, ya tamam kapatıyorum şimdi, hadi öptüm, çaav.

Deliriyorum mütemadiyen
58861 kere okundu [#]

05.Aralık.2006 Salı :: 15:41:43
Selçuk'un (a.k.a Shapka) tüm insanlığa armağanı.
???? Adnan tüm sevenler için söylüyor.
Kuş foli koma foli, dolu yağay doli.
www.shapka.org/down/kusfoli.mp3
63075 kere okundu [#]

04.Aralık.2006 Pazartesi :: 17:25:22
Yaklaşık 4 aydır bekliyorum bunu. Henüz elimize ulaşmadı ama kendisi Fransa'larda gezmekte. Gelir inşallah yakında.
http://www.youtube.com/watch?v=rfywLP0rXxU
64519 kere okundu [#]


Konular
Ben {122}
Sinema {24}
php/web {44}
Link {58}
Debian {26}
Opera {39}
Müzik {70}
KDE {7}
Qt {12}

[Konular]


Takvim
<  Temmuz 2024  >
PSÇPCCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Temalar
dx
darksight
yesilozAskerEdition
yellos
uira
default
opera
greeny
xmas
yesiloz
yesilozHtml5

Es Dost
Altan
Tuğrul
Selçuk
Timu
Mehmet
Ünal
Gökhan
Koray Taylan
Yaşar
Özgür
Orhan
Kemali
Ahmet
Emrah
Kıvanç
BilgiFrekans
Bünyamin
Bedava Site

Gez Gör Arpacık
Opera Türkiye
Uira
Ma"Cess"teleri


Projeler
Beedon
sozluQ
qPod
SourPHP
Ekşigator
Ekşigator-qt
Soccer Madness